سخت افزار یک سیستم پوز

سیستم-پوز-چیست؟
سیستم پوز چیست؟
June 20, 2021
ویژگی های اصلی نرم افزار فروشگاهی و حسابداری چیست؟
June 20, 2021

سخت افزار یک سیستم پوز

محصولات سخت افزاری مورد نیاز شما بسته به نوع تجارت متفاوت است. ما متداول ترین سخت افزار مورد استفاده خرده فروشان را ذکر کرده ایم ، اما بخاطر داشته باشید که همه مشاغل به همه این محصولات احتیاج ندارند.

ترمینال پوز

کارت خوان کارت اعتباری

چاپگر رسید

اسکنر بارکد

صندوق پول

ترمینال پوز

ترمینال پوز دستگاهی است که نرم افزار پوز سیار روی آن اجرا می شود.

برای سیستم های پیش فرض قدیمی ، صندوق پول ترمینال پوز بود. برای گزینه های جدیدتر ، شما می توانید از رایانه رومیزی ، لپ تاپ ، تبلت یا تلفن هوشمند استفاده کنید – از هر دستگاهی که دارای اتصال به اینترنت باشد.

بسیاری از خرده فروشان با استفاده از یک تبلت و یک پایه خود را به یک دستگاه کانتر تبدیل می کنند. مزیت این مجموعه در انعطاف پذیری ذاتی آن است. کارمندان فروش حق انتخاب تبلت خود ، جستجوی موجودی ، دسترسی به پروفایل مشتری و پردازش معاملات در هر نقطه از طبقه فروش را دارند.

کارت خوان کارت اعتباری

به این جایگاه “ترمینال کارت اعتباری” نیز گفته می شود. این قسمتی است که تجار برای پذیرش پرداخت کارت اعتباری و بدهی استفاده می کنند.

سه روش وجود دارد که یک کارت اعتباری می تواند پرداخت را انجام دهد:

استفاده از کارت های با نوار مغناطیسی

 خواندن تراشه کارت از طریق EMV  

استفاده از ارتباطات NFC  برای پذیرش پرداخت از ارائه دهندگان پرداخت تلفن همراه مانند Apple Pay

بیشتر مصرف کنندگان پرداخت های بدون پول نقد را ترجیح می دهند. تا سال 2025 ، Business Insider پیش بینی می کند که 75٪ از کل معاملات بدون پول خواهد بود. چرا؟ از آنجا که پرداخت های بدون پول بطور معمول سریعتر و کارآمد تر هستند ، که باعث می شود مشتری زمان بیشتری برای خود بتواند ذخیره کند.

بهترین ویژگی های کارت خوان کارت اعتباری

چاپ یا ایمیل رسید خرید

شناسایی هرگونه پرداختی (کارت کشیدن حذف یا درج)

امکان یکپارچه سازی اطلاعات پرداخت POS

چاپگر رسید

با وجود اینکه که امروزه اکثر مصرف کنندگان نسبت به دریافت ایمیل اقدام می کنند ، هنوز ارائه رسید های چاپی مهم است.

به طور مشابه با کشو های نقدی و اسکنر بارکد ، چاپگرهای رسید می توانند از طریق USB یا Bluetooth به ترمینال POS متصل شوند. بیشتر ارائه دهندگان سیستم POS همچنین می توانند کاغذ چاپگر دریافت را برای شما فراهم کنند.

اسکنر بارکد

خرده فروشان با موجودی زیاد،  به یک اسکنر بارکد احتیاج دارند تا به آنها در مدیریت سهام و سرعت بخشیدن به روند پرداخت خود کمک کند. مشابه با چاپگرهای دریافتی و کشوهای نقدی ، می توانید یک اسکنر بارکدی را به USB یا بلوتوث ترمینال POS سازگار متصل کنید.

صندوق پول

برای پشتیبانی از مشتریانی که می خواهند پول نقدی بپردازند ، اکثر مشاغل به یک کشو پول نیاز دارند. صندوق های پول به طور کلی در اندازه های مختلفی برای پشتیبانی از انواع بیزینس ها ارائه می شوند.

همانند اسکنرهای بارکد و چاپگرهای دریافتی ، اکثر کشوهای نقدی سازگار با POS با استفاده از USB یا Bluetooth می توانند به ترمینال POS وصل شوند.

بیشتر ارائه دهندگان سیستم POS لیستی از سخت افزارهای سازگار را در اختیارتان قرار می دهند و می توانند آنچه را که شما نیاز دارید با کمترین دردسر تنظیم کنند. با Wirapos می توانید همه‌ی موارد مورد نیاز خود را با بسته سخت افزاری بی سیم ما دریافت کنید.

تراکنش POS چیست؟

تراکنش POS ، لحظه نهایی شدن معامله یا لحظه ای است که مشتری در ازای کالاها و خدمات ، مبلغی را پرداخت می نماید. در این شرایط از هر نوع پرداخت می توان استفاده کرد ، مانند پول نقد ، کارت های هدیه ، کارت های اعتباری ، پرداخت های تلفن همراه و حتی امتیازات وفاداری جمع شده.

برای تکمیل خرید POS به شماره PIN ، امضا یا برای فناوری های جدیدتر پرداخت موبایل به تایید اسکن اثر انگشت معمولاً نیاز است تا پرداخت انجام شود.

اطلاعات تأیید هویت از شماره PIN یا سایر ویژگیهای امنیتی و سپس از طریق شبکه های دستگاههای خودپرداز عبور می کند تا زمانی که به مقصد خود برسد ( بانک صادر کننده) . در این مرحله ، بانک می تواند بسته به نوع معامله و میزان وجه موجود در حساب دارنده کارت ، آن را مجوز دهد یا آن را رد کند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *